Esmahal Çok Yakında

Ambulanslar Düzenlenen Törenle Teslim Edildi

Lezzethanem Ev Yemekleri
Işıl Halı Yıkama

Sağlık Bakanlığı tarafından Çorum ve ilçelerinde kullanılmak üzere gönderilen 10 adet ambulans teslim edildi.

Sağlık İl Müdürlüğü’nde ambulans teslim töreni düzenlendi. Törene, Vali Mustafa Çiftçi, AK Parti Milletvekilleri Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, İl Müftüsü Muharrem Biçer, AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, İl Genel Meclis Başkanı Osman Günay, ÇESOB Başkanı Recep Gür ile sağlık personeli katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende açılış konuşmasını İl Sağlık Müdürü Dr. Ömer Sobacı yaptı. Kentteki acil sağlık hizmetlerine yönelik bilgiler veren Sobacı, yeni ambulanslarla birlikte daha kaliteli ve hızlı hizmet vereceklerini kaydetti.

Daha sonra kürsüye AK Parti Milletvekili Erol Kavuncu çıktı. Sağlık alanında Türkiye’nin çağ atladığını dile getiren Kavuncu, “2002 yılında 18 olan MR sayısı 2018 yılında 374’dür. Nitelikli yatak sayısı yüzde 6 iken, şuanda yüzde 78’dir” ifadelerini kullandı.

Emin Kitap Kırtasiye Banner Reklam

AK Parti Milletvekili Oğuzhan Kaya da sağlık alanında Türkiye’de en çok yatırım alan illerden birisinin Çorum olduğunu vurguladı.

Programda son olarak kürsüye Vali Mustafa Çiftçi çıktı. Ambulansların hayırlara vesile olmasını dileyen Vali Çiftçi, sağlık personellerine başarılar diledi.

Konuşmaların ardından Vali Mustafa Çiftçi, AK Parti Milletvekilleri Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı ve CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, sağlık personellerine ambulansların anahtarlarını teslim etti.

Tören, hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

Yeni Ay Eğitim Kurumları Orta Kuşak
Benzer Haberler...

Yorum Yap

error: Korumalı içerik !
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı