EHM Grup

Ambulansın Giremediği Köy Yolu, İsyan Ettirdi

Exper Yaptır Yeni Banner

Çorum’da köylerin yol sorunu ulaşımı olumsuz etkiliyor.

Kargı ilçesinde ambulansın geçemediği köy yolu vatandaşları isyan ettirdi. Köprü olmadığı için ambulans dere yatağından geçemeyince köylüler hastayı ambulansı yanına kadar taşımak zorunda kaldı. Yıllardır aynı sorunu yaşadıklarını dile getiren Demir ören ve Karaçay Köyü sakinleri yetkililerden çözüm bekliyoruz dedi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Gerek Çorum’daki siyasiler, gerekse bürokratlar, köyden kente göçü önlemek için şehirdeki imkanları köylere getirdiklerini söylüyorlar ancak hala ulaşım sorunu çözülemeyen köylerin varlığı dikkat çekiyor. Kargı’da özellikle yağmurlu dönemlerde deredeki su akıntısının çoğalması nedeniyle bazı köy yollarına ulaşım kapanıyor. Demirören Çayı’nın geçtiği yol güzergahındaki Demir ören ve Karaçay köyleri de, ulaşım sorunundan nasibini alıyor. Bir hasta için köye gelen ambulansta dere yatağından karşıya geçemedi. Vatandaşlar güçlükle hastayı ambulansa kadar taşıdı.

Sadece traktörlerin geçebildiği yola köprü yapılması için defalarca talepte bulunduklarını dile getiren köylüler yıllardır sonuç alamadıklarını söylediler.  Vatandaşlar “Demirören çayına yapılması gereken köprü yıllardır yapılmıyor. Yağmur ve yağış olduğunda geçişler kapanıyor. Yetkililerin bir an önce bu soruna çözüm bulmasını istiyoruz” dediler.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı