HLT Tente

Alınan Her Nefesin Değeri Bilinmeli

Exper Yaptır

AK Parti MKYK Üyesi Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan,  salgın döneminin sağlığa ve sağlık altyapısına yapılan yatırımın, ne kadar önemli, ne kadar gerekli olduğunu gözler önüne serdiğini, bu süreçte sağlık çalışanlarının yükünü hafifletmek amacıyla, aralarında yüksek kapasiteli şehir hastanelerinin de olduğu 25 sağlık tesisi ile 11 ek hizmet binasının hizmete açıldığını ifade etti. ‘7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası’ nedeniyle yaptığı açıklamada, Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 850 yataklı bir hastane olarak halka hizmet verdiğini hatırlatan Ceylan, hastane bünyesinde açılacak olan Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi ile Onkoloji hastalarının tek merkezde tüm hizmetlere ulaşmasının hedeflendiğini dile getirdi. Ayrıca eski Devlet Hastanesi’nin yeniden açılması için gerekli çalışmaların devam ettiğini hatırlatan Ceylan, çalışmaların bitmesiyle Devlet Hastanesi’nin vatandaşların hizmetine yeniden açılacağını ifade etti.

Seyyare Güzellik Merkezi

Çorum’u sağlıkta Türkiye’nin yıldızı yapacaklarını dile getiren Ceylan, “Allah kimseye dert verip derman aratmasın. Bu sağlık kuruluşumuzla gerek ilimizdeki vatandaşlarımız gerekse bölgemizde vatandaşlarımız büyük illere giderek tedavi görmelerine gerek kalmayacaktır. Amacımız vatandaşlarımızın derdine derman olmaktır” dedi.

Türkiye’nin en riskli gruplardan başlanan aşılama çalışmalarında dünyanın en önde gelen ülkeleri arasında olduğunu belirten Ceylan, bu başarıda en büyük payın, gece gündüz demeden insanları sağlığına kavuşturmak için koşturan sağlık çalışanlarına ait olduğunu kaydetti. Ceylan, “Kimi acil serviste, kimi yoğun bakım ünitesinde, kimi hastalara teşhis koymak için, kimi ilaç ve aşı geliştirmek için laboratuvarlarında, kimi sahada hastalığı sınırlamak uğruna nefes almaksızın bir çalışma temposuna girdiler. Eğitimlerinden başlayarak meslek hayatları boyunca üstlendikleri fedakarlığın en somut örneklerini bu dönemde gösterdiler. Şifa bulmasına vesile olduğunuz insanlar da sizlerin bu fedakarlığını asla unutmayacaktır. Tüm dünyayı derinden sarsan salgına karşı yürüttüğümüz mücadeleyi başarıyla sonuçlandırmakta kararlıyız” diye konuştu.

 

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı