EHM Grup

Alaca Ziraat Odası, Piknikçileri ve Çiftçileri Uyardı

Exper Yaptır Yeni Banner

Alaca Ziraat Odası, yaz döneminin gelmesi ile birlikte piknik alanlarında yakılan ateş ve hasat dönemine yakın çiftçilerin anız yangınlarına karşı dikkat etmesi konusunda uyarılarda bulundu.

Alaca Ziraat Odası Başkanı Tuğrul Kaya tarafından yapılan açıklamada, yaz döneminin gelmesi ile birlikte piknik alanlarında yakılan ateşe dikkat edilmesi, dikkatlice söndürülmesi ve sigara izmaritlerinin yola atılmaması gerektiğini söyledi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Tuğrul Kaya, hasat dönemine yakın çiftçilerin anız yangınlarına karşı dikkat etmesi gerektiği, anız yakmasıyla beraber toprağın doğal yapısı bozulmakta ve verimliliği düştüğünü ifade etti.Ayrıca henüz hasat edilmemiş ürünlere ve yaban hayatına telafisi olmayan zararlar verdiği için,Çiftçilerin yıl boyunca emeklerinin yok olmaması için gerekli hassasiyeti göstermeleri gerektiğini kaydetti.

Kaya,Çiftçilerin geçim kaynakları olan topraklarına kendi elleri ile zarar vermemek ve kanunlar önünde suçlu duruma düşmemek için “Anızları Yakmamaları” gerektiğini sözlerine ekledi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı