Özel Elitpark Hastanesi

Ailenin Önemi Anlatıldı

15-21 Mayıs Aile Haftası nedeniyle, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından “Ailenin Anlam, Önemi ve Koruyucu Aile” konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Yakup Çoştu katıldı.

Turgut Özal Konferans salonunda gerçekleştirilen programı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Levent Tuzcu ve çok sayıda davetli izledi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Konuşmasında ailenin önemini vurgulayan Doç.Dr. Yakup Çoştu, çocukların kimlik ve kişilik kazanması konusunda anne ve babaların davranışlarının örnek oluşturduğunu ifade etti.

Toplumu ayakta tutan temel unsurun aile yapısı olduğuna belirten Çoştu, bu anlamda aileyi oluştan anne ve babalara önemli görev düştüğüne dikkat çekerek,  “Bir takım ilkelerin korunması gerekiyor. Bunlardan birincisi dini koruma, ikincisi canı koruma, üçüncüsü nesli koruma, dördüncüsü aklı koruma, beşincisi de malı korumaktır.  Dinin, canın, nefsin ve aklın korunması ailede başlar. Aile toplumun en küçük yapı taşıdır ve toplumun şekillenmesiyle ilgili çalışmalar ailede başlar. Çocukların ilk rol model aldığı kişiler anne ve babalarıdır. Çocukların kimliğinin ve kişiliğinin gelişmesinde en önemli kurum ailedir. Bu aşamada anne ve babanın çocuklarla iletişimi çok önemlidir” dedi.

Koruyu aile modelinin toplumuzdaki önemine değinen Çoştu, gelecek neslin korunması ve şekillenmesinde, kültürümüzün yaşatılmasında koruyucu ailelerin önemli bir görev üstlendiklerini ifade etti.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı