EHM Grup

Aileler, Kuran Okuyarak, Dua Etti

Exper Yaptır Yeni Banner

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) birinci oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) saat 10.15’te tüm Türkiye’de olduğu gibi Çorum’da da başladı.

Sabah saatlerinden itibaren okulların yollarını tutan adaylar ve aileleri, sınavın yapılacağı merkezlerde yoğun kalabalıklar oluşturdu.Sınav saatinin yaklaşmasıyla heyecanlanan adaylar saat 09:30 itibariyle içeri alınmaya başlandı.

Polis tarafından didik didik aranan adaylar, yanlarında sadece etiketsiz su,sınav giriş belgesi ve kimlikleriyle içeri alındı. Adaylar,yanlarında  getirdikleri diğer malzemeleri ailelerine veya emanetçilere teslim ederek sınava girebildi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Saat 09.55 itibariyle sınav görevlileri tarafından anonslar yapılarak dışarıda bulunan adayların içeri girmesi gerektiği söylendi.Saat 10.00’da okulun kapıları kapandı. Saat 10.00’dan sonra gelen adaylar ÖSYM’nin 15 dakika kuralı gereğince içeriye alınmadı.

Aileler Kuran Okuyarak Dua Etti

Saat 10.15 ‘te YKS’nin ilk oturumu olan TYT başladı.Adaylar sınav merkezlerinde ter dökerken, ailelerde okulların bahçelerinde ve parklarda yavrularının sınavdan çıkmasını bekledi. Beklerken de kadınlar ellerinde kuran-ı Kerim okuyarak,dua ederek ve tespih çekerek sınavda yavrularının başarılı olmasını Yüce Allah’tan dilediler.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı