EHM Grup

“AİLE HUKUKUNDA YARGITAY UYGULAMALARI” SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Exper Yaptır Yeni Banner

Çorum Barosu ve Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi işbirliğinde, “Aile Hukukunda Yargıtay Uygulamaları” konulu meslek içi eğitim semineri düzenlendi.

Çorum Barosu Hizmet Binası’nda düzenlenen seminere Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu üyesi Av. Serpil Özok, Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi Üyesi Avukat Kazım Özok ve Yargıtay 2. Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Uğur Gençcan katuıldı.

Seminer açılışında konuşan Baro Başkanı Avukat Altan Akpınar, mevzuat ve yasaların sürekli değiştiğini hatırlatarak, bu nedenle eğitimin sürekli olması gerektiğini belirtti. Akpınar, eğitimler sayesinde bilgi ve tecrübelerinin arttığına dikkat çekti.

Türkiye gündemine yönelik değerlendirmelerde de bulunan Baro Başkanı Avukat Altan Akpınar,  Türkiye Barolar Birliği unvanındaki Türkiye ibaresinin kaldırılması konusunda bir kez daha siyasilere mesaj verdi ve “Bir an önce bu yanlıştan dönülmelidir” dedi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Zeytin Dalı Operasyonu’yla ilgili de görüşlerini açıklayan Baro Başkanı Altan Akpınar, bu operasyonun tarihin en büyük terörle mücadele operasyonu olduğunu söyledi.

Baro Başkanı Altan Akpınar’ın konuşmasının ardından seminere geçildi. Eğitim seminerinde ilk konuşmayı TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu üyesi ve seminer sorumlusu Av. Serpil Özok yaptı.

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Uğur Gençcan da, avukatlara mesaj verdi.  Mesleğin ilk dönemlerinde hataların olabileceğini ifade eden Gençcan, genç avukatlara ve yargı mensuplarına karşı anlayışlı olunması gerektiğini savundu.

Seminer, konuşmacıların sunumunun ardından soru cevap bölümüyle sona erdi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı