Exper Yaptır

AHİLİK HAFTASI ÇORUM’DA RENKLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Bu yıl 31’incisi kutlanan Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Ahilik Yürüyüşü düzenlendi.

Yürüyüşe Belediye Başkanı Zeki Gül, ÇESOB Başkanı Recep Gür, bazı daire müdürleri ve oda başkanları katıldı. Belediye binası önünde toplanan kortej, mehter marşları eşliğinde Pir Baba Parkı’na kadar yürüdü. Yürüyüşün ardından Pir Baba Parkı içerisinde Ahilik Haftası kutlama programı yapıldı.

Ahilik Haftası etkinlikleri çerçevesinde program düzenlendi. Ahilik geleneğinin yansıtıldığı program renkli görüntülere sahne oldu.

Pir Baba Parkı’nda gerçekleştirilen etkinliğe Vali Necmeddin Kılıç, CHP Milletvekili Tufan Köse, Belediye Başkanı Zeki Gül, oda başkanları, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Program mehteran gösteresi ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ÇESOB Başkanı Recep Gür, bir konuşma yaptı.

Seyyare Güzellik Merkezi

ÇESOB Başkanı Gür’ün konuşmasının ardından Belediye Başkanı Zeki Gül, CHP Milletvekili Tufan Köse ve Vali Necmeddin Kılıç birer konuşma yaptı.

Ahilik geleneğinin her yıl olduğu gibi bu yıl da yaşatıldığı Çorum’da yılın ahisi Şahin Yıldırım seçildi.

Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında “Şed kuşanma” töreni ile “kalfa duası” yapıldı. 2018 yılının Ahisi Şahin Yıldırım’a ödülü verilerek, şet kuşatıldı.

Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında okullarda lise düzeyinde şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencileri de ödülleri verildi.

Önce ki dönemlerde, çırak ve kalfalara ustalık verilmesinin canlandırması gerçekleştirildi.

Halk oyunları ekiplerinin gösterileri de programa renk kattı. Tören halk oyunlarının gösterisi ile sona erdi.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı