Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi Bürosu Açıldı

Fulla 16.06.2020

Çorum’un en büyük sanayi şehri projesi olma özelliğine sahip olan S.S. Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi, üyelere daha verimli hizmet verilmesi için Küçük Sanayi Sitesi’nde irtibat bürosu açtı.

250 m2 ile 2000 m2 arasında değişen ebatlarda 1250 işyerini Çorum’a kazandıracak olan Ahi Evran Sanayi Sitesi Kooperatifi, irtibat bürosunun açılışını da yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasını Kooperatif Başkanı Yalçın Kılıç yaptı.

Kılıç, kooperatif üyelerine ödemede her türlü kolaylığın da sağlanacağını belirtti.
Belediye Başkan Yardımcısı Turan Candan ise Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi’nin önemli bir aşamaya geldiğinin altını çizerek, Çorum Belediyesi olarak kooperatifin, esnafın, Çorum’un geleceği için emek harcayan herkesin yanında olduklarını kaydetti.

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı da konuşmasında AK Parti hükümetinin 18 yıldır esnafın, çalışanın, üretenin yanında olduğunu ifade etti.

Seyyare Güzellik Merkezi

CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse de ahilik geleneğinin önemi üzerinde durarak, ahilik kültürünün bozulan otoriteyi yerine getirmede, karşılıklı güven ve saygı oluşumunda, esnaf arası dayanışmanın sağlanmasında büyük önem taşıdığını ifade etti.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde kooperatif irtibat bürosunun açılışı yapıldı. Açılışın ardından katılımcılara kokteyl verildi.

Çorum’un en büyük projelerinden birisi olma özelliğine sahip olan ve içerisinde dükkanlar, sosyal tesisler, konferans salonları, spor kompleksleri, cami ve dinlenme parklarının da bulunduğu S.S. Ahi Evran Sanayi Şehri, Yaydiğin mevkii Organize Sanayi Bölgesi kuzeyinde 140 hektarlık bir alanda kurulacak.

 

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Korumalı İçerik!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı