HLT Tente

AHİ EVRAN SANAYİ ŞEHRİ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Exper Yaptır

İçerisinde bin dükkan, sosyal tesisler, konferans salonları, spor kompleksleri, cami ve dinlenme parklarının da bulunduğu dev proje; Küçük Sanayi Sitesi ve Organize Sanayi Bölgesi arasında köprü olacak. Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi Başkanı Yalçın Kılıç; ”7 yıldır özlemle ve sabırla beklediğimiz projemiz Çorum’a hayat verecektir. Bizlere inanan güvenen bütün esnaf kardeşlerimize canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

 

S.S. Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi üyeleri olağan genel kurul toplantısında bir araya geldi. Afra Düğün Salonunda gerçekleştirilen toplantıya katılım da yoğun oldu. Divan Başkanlığını Mustafa Doğan’ın yaptığı genel kurulda Ahi Evran Sanayi Şehri Projesi hakkında üyelere bilgiler verildi. Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi Başkanı Yalçın Kılıç, uzun zamandır yoğun uğraşlar verdikleri projede sona geldiklerini ve tapuların önümüzdeki hafta içinde Milli Emlak’tan teslim alınacağını belirtti. Kılıç ayrıca, artık önlerinde hiçbir engel kalmadığını bundan sonraki süreçte ihale sürecini başlatacaklarını ifade etti.

Emeği geçenlere teşekkür etti

Kılıç; ”Bizim amacımız yarın bu dünyadan göçüp gittiğimiz zaman, çocuklarımıza güzel eserler bırakmaktır. Yarın geleceğimizin teminatı çocuklarımız; Ahi Evran’a üyeleri sahip çıktı, üyeler başkanına sahip çıktı, başkanda üyelerine sahip çıktı ve bu projeyi Çorum’a kazandırdılar diyecekler. Birlik başkanlığımdan sonra 2 aydır günü birlik Ahi Evran ile uğraşıyorum. Belediye Başkanımız olsun, Çorum Milletvekilimiz Ahmet Sami Ceylan ve Ak Parti İl Başkanı Sayın Mehmet Karadağ olsun öyle güzel ilgilendiler ki Allah onları çocuklarına bağışlasın. Belediye Başkanımıza, milletvekillerimize ve Ak Parti İl Başkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

S.S. Ahi Evran Sanayi Şehri Yapı Kooperatifi Başkanı Yalçın Kılıç’ın açıklamalarını şu şekilde sürdürdü.

Tapularımız önümüzde ki hafta içi elimizde olacak

Seyyare Güzellik Merkezi

7 yıldır tüm engellemelere rağmen bugüne geldiklerini ifade eden Kılıç; ”Tapularımız bugün tapu kadastroda, yarında Milli Emlak’a devri yapılacak ve 1 hafta içerisinde devri bize yapılacak. Yani önümüzdeki hafta içi tapularımız elimizde olmuş olacak. Çorum’umuza hayırlı olsun. Bugün 250 metre karelik bir yeri esnafımız metre karesini 20 TL’den 5 Bin TL’ye tapusunu almış olacak.

Esnafımız kazançlı çıkacak

Daha önceki dönemlerde esnaf ağabeylerimiz, kardeşlerimiz küçükte olsa Bakırcılar Sitesini kazandırdılar, 30Mt2 dükkanlarda çalıştık o günün şartlarında mutlu olduk. Sonra Aşağı Sanayi Sitesi 80 mt2’lik yerler yapıldı ne kadar büyük yerler dedik yine mutlu olduk. Ardından Küçük Sanayi Sitesi yapıldı esnafımız daha çok fayda sağladı. Eskilere baktığımız da nasıl ki Bakırcılar Arastası Çorum’un içinde kalarak değerlendiyse diğer sanayi sitelerimizde o kadar değerlenecek. Çorum için bir çivi çakan herkesten Allah razı olsun. Şimdi biz Ahi Evran’ı yaptığımızda yarın Küçük Sanayi Sitesi de Çorum’un içinde kalacak orası da daha çok değerlenecek. Sanayi yapılsın arkadaşlar hiçbir zaman mülk değerini kaybetmez. Tapularımız kesildikten sonra bugün burada oturan herkes kazançlı çıkacak. Biz o zaman sizlerin duasını alacağız.

Ödeme koşullarında kolaylıklar sağlayacağız

Bir sonraki yapacağımız toplantıda maliyet hesaplarını size sunacağız. Aşağı yukarı metre karesi 700 liradan olacak. Bu fiyatları size net bir şekilde sunacağız. Belki daha aşağı bir fiyat çıkacak belki 50 lira fazla olacak ama şunu özellikle belirtmek isterim ki 250 metre karelik bir dükkana 150-200 bin TL gibi bir fiyatla sahip olmuş olacaksınız. Önceden  en düşük 500 metre kare yerimiz vardı. Belediye Başkanımız Zeki Gül ile görüştük. Durumu kötü olan esnaflarımız var 250 metre karelik yerlerimiz de olsun esnafımız zorlanmasın dedik. 500 metre karelik dükkana gücü yetmeyecek esnaflarımız var dedik. Bırakalım 250 metre karelik dükkanda çalışsınlar. Kira derdinden kurtulsunlar. Bir dükkan ev alırda bir ev dükkan alamaz dedik. Doğru diyorsun dedi. Allah ondan razı olsun 250 metre karelik yerler de olmuş oldu. Şuan 250, 500, 1000 metre kare yerlerimiz mevcut, bazı bloklarımızda 800 ve 240 metre kare olan yerlerimizde olacak. Kooperatifimize üye esnaf kardeşlerimize ödeme koşullarında kolaylıklarda sağlayacağız. Şuan tam olarak belli olmamakla birlikte 2 yıl ödemesiz 10 yılda ödemeli kredileri araştırıyoruz. Bankalarla düşük faizli kredi görüşmelerimiz devam ediyor. Bir sonraki toplantımızda her konuyu net olarak sizlerle paylaşacağız. Ahi Evran Sanayi Şehri Projemiz tekrardan Çorum’a ve esnaf kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun.

Ödeme yapmayan üyelere ihtarname gönderilecek

Tapularımız kesildikten sonra 500 metre karelik bir dükkana 500 lira yatırmış diğer 3Bin TL’yi yatırmamış üyelerimiz var. Biz tapularımız elimize ulaştıktan sonra 10 gün içerisinde ödemelerini yapmayan üyelerimize ihtarımızı göndereceğiz. Yatırmış oldukları 500 lirayı iade ederek üyeliklerini düşüreceğiz. Yedekte bekleyen üyelerimize geçiş yaptıracağız. 900 üyemiz var ve 250 yedek üyemiz var. Biz ödemelerini tam yapmayan üyelerimizi tespit edeceğiz ve ihtarlarını göndereceğiz. Ahi Evran Sanayi Şehri Projemizi en kısa zamanda hayata geçireceğiz.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı