Exper Yaptır

AHİ EVRAN PROJESİ ONAYLANDI

Çorum’da özellikle sıkça tartışma konusu olan Ahi Evran Projesi’nin hayata geçirilebilmesi için Çorum Belediyesi tarafından gerekli imar düzenlemesi yapıldı.

Hatırlanacağı üzere istifa ettirilen eski Belediye Başkanı Muzaffer Külcü döneminde Ahi Evran Projesi için gerekli imar düzenlemesi yapılmış, ancak verilen itiraz dilekçesi değerlendirilerek imar düzenlemesi iptal edilmişti. Eski Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Esnafımızı korumak zorundayız” demiş, projenin sahibi Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) Başkanı Yalçın Kılıç ise her açıklamasında bu karara karşı çıkmıştı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Belediye Meclisi’nin Mart ayı toplantısı ise gerçekleştirildi. Toplantıda Yaydiğin köyü 111 ada 87 nolu parselde bulunan 150 hektarlık dönüm içi plan müellifince hazırlanan imar planıyla ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nca hazırlanan rapor meclisin bilgisine sunuldu. Raporda imar planının uygun olduğu belirtilirken, rapor da oybirliğiyle kabul edildi.

Öte yandan CHP Belediye Meclis Üyesi Özgür Kılıç, imar değişikliğinin büyük bir alanı kapsadığını dile getirerek, “Burası çok büyük bir yer. Kaç tane parsel oluyor, tek parsel değil 150 hektardan bahsediyoruz. Neyi oyladığımızı bilelim” dedi.

Belediye Başkanı Zeki Gül ise “Siz neyi oyladığınızı biliyorsunuz. İçerisinde kaç metre ne şekilde yapılacağını kim yapacaksa ona bırakıyoruz. Bu belediye adına da diğer arkadaşlarımız adına çok doğru bir adımdır. Belediyeyi ilgilendiren boyutu budur” şeklinde cevap verdi.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı