Esmahal

Acil Servis Ana Baba Gününe Döndü

Çorumgaz

Çorum’da mevsimsel hastalıkların arttığı şu günlerde acil servisler dolup taşıyor.

Başta Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmak üzere, kentteki tüm hastaneler ve aile sağlık merkezinde yoğun bir dönem yaşanıyor.

Vatandaşlar yüksek ateş, nezle ve grip gibi şikayetlerle hastane kapısında kuyruklar oluşturdu.

Salgın yoluyla buluşan mevsimsel hastalıklar adeta kırıp geçiriyor. Gündüz hastane poliklinikleri ve aile sağlık merkezleri, geceleri ise hastane acil servisleri yoğun bir mesai yapıyor.

Seyyare Güzellik Merkezi

Hastanelerdeki uzman doktor yetersizliği nedeniyle randevu sistemiyle muayene için sıra bulamayan vatandaşlar çareyi acil servislerde arıyor olması yoğunluğu bir kat daha artırıyor.

Sağlık merkezleri ve acil servislere başvuran hastaların büyük bir bölümünde, girip, nezle, üst solunum yolu enfeksiyonları ve ishal gibi hastalıkların tespit edildiği öğrenildi. Hastane acil servislerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle hastalara yeterli sağlık hizmeti de verilemiyor.

Bu durum kimi zaman sağlık personeli ve hasta yakınları arasında gerginliklere neden oluyor.

Acil servislere gelen hastaları önemli bölümünü ise çocuklar oluşturuyor. Çocuk Acil Servislerinde saatlerce sıra beklemek zorunda kalan vatandaşlar isyan ediyor. Çocuk Acil Servis’inde görev yapan iki doktor yüzlerce hastaya bakmak zorunda kalınca acil servis ana baba gününe döndü.
Okullarda bulaşan salgın hastalıklar eğitimi de aksatıyor.

Hastalık nedeniyle çocuklarını günlerce okula gönderemeyen veliler, eğitimden geri kalan çocukları için endişeleniyor. Son dönemde salgın olarak yayılan hastalıklarla mücadele konusunda ve alınacak önlemlere ilişkin yetkili kurumlardan şimdilik bir açıklama gelmedi.

Benzer Haberler...

Yorum Yap

Korumalı İçerik!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı