EHM Grup

ACEMİ KASAP: DEMEK Kİ BİZ AZ GELDİK HAYVANA

Exper Yaptır Yeni Banner

Çorum’da kurban kesimi sırasında kendisini yaralayan “acemi kasaplar”, hastanelere başvurdu.

Alınan bilgiye göre, kent merkezinde bayram dolayısıyla kurbanlıklarını kesmeye çalışan vatandaşlar, kesim sırasında çeşitli yerlerinden yaralanarak hastanelerde tedavi altına alındı.

 

Öğle saatine kadar başta Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmak üzere kentteki özel hastanelere 54 kişinin başvurduğu öğrenildi. Yaralanmaların genellikle bıçakla meydana geldiği, bazı vatandaşların kurbanlık hayvanlardan aldığı darbe sonucu yaralandığını bildirdi.

 

Yaralananların hayati tehlikelerinin bulunmadığı, tedavilerinin ardından taburcu edildikleri kaydedildi.

 

Seyyare Güzellik Merkezi

– “Kurbanı yıkmak isterken o beni yıktı”

 

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından taburcu edilen Mustafa Kınacı (54), , merkeze bağlı Babaoğlu köyünde kurban keserken yaralandığını belirterek, “Kurbanı yıkmak isterken o beni yıktı. Büyükbaş hayvandı. Daha önce başıma böyle birşey gelmedi. Biraz acı var ama çok şükür birşey yok. Tedavimizi olduk. Hayat işte, oluyor böyle şeyler. O da can taşıyor. Güçlü hayvan. Demekki biz az geldik hayvana.” diye konuştu.

 

– “Her zaman işi profesörüne bırakmak lazımmış”

 

Sungurlu’da kurban keserken bıçakla elinden yaralanan Selami Atalay da acemilik sonucu yaralandığını dile getirerek, “Çok rahat bir şekilde kurbanımızı yatırdık ama maalesef ki acemi kasaplık yaptık. Her zaman işi profesörüne bırakmak lazımmış. Biz profesörüne bırakmayınca elimiz bu hale geldi. Herkese tavsiye ederim, işi profesörüne bıraksınlar.” dedi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı