Exper Yaptır

94 BİN 354 ÖĞRENCİ KARNE SEVİNCİ YAŞADI

Çorum’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 480 okulda 8 bin 363 okul öncesi, 27 bin 399 ilkokul, 30 bin 489 ortaokul,28 bin 103 lise ve dengi okul olmak üzere toplam 94 bin 354 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Karne heyecanı Çorum’da 94 bin 354 öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi. Okullarda birinci öğretim yılı sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı kapsamında öğrenci ve öğretmenlerin yarıyıl tatili başladı. Yarıyıl tatili nedeniyle Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği karne töreni bu yıl 19 Mayıs İlkokulu’nda yapıldı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Törene, Vali Necmeddin Kılıç, AK Parti Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Vali Yardımcısı Azmi Yeşil, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Çorum Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Çelik, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özcan Kuşçu, Okul Müdürü Ahmet Dağcı ile öğretmenler katıldı.

Öğrencilerinin karne sevincine ortak olan protokol üyeleri ilk olarak bir anasınıfında öğrencilere karnelerini dağıttı. Çorum’daki eğitim faaliyetleriyle ilgili bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, müdürlüğe bağlı 480 okulda 8 bin 363 okul öncesi, 27 bin 399 ilkokul, 30 bin 489 ortaokul,28 bin 103 lise ve dengi okul olmak üzere toplam 94 bin 354 öğrenci karne aldığını ifade etti.

Daha sonra Vali Necmeddin Kılıç, Milletvekili Ceritoğlu ve bürokratlar anasınıfı miniklerine ilk karnelerini dağıttı. Ardından bazı sınıfları ziyaret eden Vali Necmeddin Kılıç ve Milletvekili Ceritoğlu, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Minikler karne sevinci yaşarken Vali Necmeddin Kılıç da öğrencilerin ilk karne hediyelerini verdi. Vali Kılıç, erkek öğrencilere oyuncak araba, kız öğrencilere de bebek hediye ederken, öğrencilerin sevinçleri yüzlerinden okundu.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı