HLT Tente

92 BİN 800 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

Exper Yaptır

2017-2018 eğitim-öğretim yılı bugün başladı. Çorum’da 27 anaokulunda 8 bin 974, 186 ilkokulda 26 bin 726, 150 ortaokulda 29 bin 623, 118 ortaöğretim kurumunda 27 bin 477 olmak üzere toplam 481 okulda 92 bin 800 öğrenci eğitim görecek.

Her yıl Eylül ayında eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte kutlanan İlköğretim Haftası, tüm yurtta olduğu gibi Çorum’da da coşkuyla kutlandı. Hafta kapsamında Çorum Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ertuğrul Gazi İlkokulu bahçesinde tören düzenlendi.

Törene, Vali Necmeddin Kılıç, AK Parti Milletvekilleri Erol Kavuncu ve Oğuzhan Kaya, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ, AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, İl Sağlık Müdürü Dr. Ömer Sobacı, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ile veliler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende açılış konuşmasını Ertuğrul Gazi İlkokulu Müdürü Tekin Çınar yaptı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Ardından sırayla İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, AK Parti Milletvekilleri AK Parti Milletvekilleri Erol Kavuncu ve Oğuzhan Kaya ile Vali Necmeddin Kılıç da birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından program 3/D Sınıfı Öğrencisi Esra Turdusever “İlköğretim Haftası” ve 4/B Sınıfı Öğrencisi Şeyda Eylem Eray “Okulumuz” adlı şiirleri seslendirdi.

Daha sonra Okul Öğretmeni Yasemin Tanrıverdi eşliğinde folklor ekibi ege yöresine ait halkoyunları gösterisini katılımcıların beğenisine sundu.

Okul bahçesinde gerçekleştirilen törenin ardından protokol üyeleri hep birlikte öğrencileri ziyaret etti. Vali Necmeddin Kılıç ve beraberindekiler öğrencilere kitaplarını teslim etti.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı