69,5 Milyon Tl’lik Spor Yatırımının Detayları Belli Oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Çorum Belediyesi arasında yapılan protokol kapsamında kente kazandırılacak 69,5 milyon TL’lik spor yatırımının detayları belli oldu.

Çorum’daki siyasetçiler, yeni stadyumda gazetecilerle bir araya geldi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca kente şehre kazandırılacak olan yatırımların tanıtılması amacıyla Çorum Belediyesi tarafından Çorum’un yeni şehir stadyumunda bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya, AK Parti Milletvekili Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ercan Daşdan, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, AK Parti Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mustafa Tuzcu, Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Fatih Temur, belediye yöneticileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Kahvaltı ikramının ardından Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzalanan protokol çerçevesinde kente kazandırılacak yatırımları tek tek açıklayarak bilgiler verdi.

Yeni stadyum, kapalı spor salonu, Güreş Eğitim Merkezi, 2 adet Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve 2 adet nizami sentetik çim yüzeyli futbol sahasının konumları ve maliyetleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Aşgın, “Çorum’u spor kenti haline getiriyoruz” dedi.

Başkan Aşgın’ın konuşmasının ardından AK Parti Milletvekili Erol Kavuncu da bir konuşma yaptı. Koronavirüs pandemisine rağmen Türkiye’de yatırımların devam ettiğine dikkat çeken Kavuncu, 160 milyon liralık borç ile başladıkları süreci 69,5 milyon liralık yeni yatırımla tamamlandıklarını ifade etti.

Seyyare Güzellik Merkezi

Toplantıda AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar ve İl Başkan Yardımcısı Ercan Daşdan da bir konuşma yaparak yatırımların hayırlı olmasını diledi.

“EN MUTLU GÜNÜMÜ YAŞIYORUM”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer’in sözleri ise daha duygusal oldu. Eğer, “Çorum’un sporuna ve sporcularına yıllardır hizmet eden bir il müdürü olarak en mutlu günümü yaşıyorum. Bu mutlu günü yaşatan Cumhurbaşkanımıza, Gençlik ve Spor Bakanımıza, ilimizin değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve AK Parti Milletvekili Erol Kavuncu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Daha sonra Milletvekili Kavuncu ve Başkan Aşgın stadyumda incelemelerde bulunarak yüklenici firma temsilcilerinden son durumla ilgili bilgiler aldı.

Program, hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı