600 KİŞİYE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ VERİLECEK

Işıl Halı Yıkama

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından imzalanan protokol kapsamında 600 kişiye girişimcilik eğitimi verilecek.

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal ile Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Şahan’ın katılımlarıyla 600 kişiye yönelik olarak “Girişimcilik Eğitim Protokolü” imzalandı. Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen imza törenine İŞKUR İl Müdürü Ali Şahan, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal katıldı.

Törende bir konuşma yapan İŞKUR İl Müdürü Ali Şahan “İş kurma düşüncesi olup, gerçekleştirme imkânı bulamayan vatandaşlarımız eğitime dâhil edilecektir. Vatandaşlarımız, katıldıkları eğitim sonucunda, katılım belgesi alacaklar ve iş kurma planı hazırlayıp resmi işyeri açma şartlarını yerine getirdikten sonra destek için KOSGEB’e başvuru yapabileceklerdir” dedi.

Şahan ayrıca KOSGEB tarafından başvurunun uygun bulunması halinde finansman sağlanarak kişiler kendi işini kuracak olup, tarım, hayvancılık, eğitim ve spor alanlarında hazırlanan projelere destek verilmeyeceğini belirtti.

Çorum TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal ise, girişimcilik eğitimlerinin önümüzdeki süreç içerisinde de devam edeceğini ifade ederek, “Çorum TSO ve İŞKUR işbirliği ile ilimizde girişimciliğin geliştirilmesi, yaygınlaştırılması, ekonomide yeni işlerin yaratılması, sürdürülebilir işletmelerin kurulması ve bunların geliştirilmesi amaçlanmaktadır.Girişimcilik Eğitimi’nin tüm girişimci adaylarımıza ve bugün imzaladığımız bu protokolünde ilimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Benzer Haberler...

Yorum Yap

error: Korumalı içerik !
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı