HLT Tente

54.Çorumlular Günü Yapıldı

Exper Yaptır

Dünya Çorumlular Platformu tarafından 19 Ocak 2015 tarihinde başlatılan “Geleneksel her ayın 19’u Çorumlular Günü” etkinliğinin 54’üncüsü İstanbul Bağcılar’da Kargı ve köyleri Dayanışma, Kültür Derneği (Karder) hane sahipliğinde Dünya Çorumlular Platformu ve Plakamız 19 İstanbul Kültür ve Sanat Derneği (Ondokuzder) ile birlikte düzenlendi.

Gece, Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Dünya Çorumlular Platformu Başkanı Tevfik Göktürk’ün mazereti sebebiyle katılamadığı gecede açılış konuşması yapan Plakamız 19 İstanbul Kültür ve Sanat Derneği (Ondokuzder) Başkanı Abdullah Çıtak, katılımcıları selamladıktan sonra gecenin anlam ve önemini anlatıp salonu kendilerine tahsis eden Karder Başkanı Necati Güney ve Yönetim Kurulu başta olmak üzere uzaktan ve yakından katılmış olan tüm katılımcılara teşekkür etti.

Geceye Çorum’dan katılım sağlayan Çorum eski Milletvekili Salim Uslu ve Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın katılımcıları selamladıktan sonra yaptıkları konuşmalarında her ayın 19’unda böyle bir etkinlik düzenlemiş oldukları için emeği geçenlere ve güne sahiplendikleri için de katılımcılara teşekkür ettiler.

Seyyare Güzellik Merkezi

Programda, önceden katılım yapacağı kesin belli olan Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’a, Nisan-2019 Çorumlusu Battal Kaçmaz ve Mayıs-2019 Çorumlusu Adem Pekriz’e plaketleri takdim edildi.

Gecede, piyanist Yıldırım Kılıç’ın eşliğinde sanatçılar Zennure Çaylı Koç ve Şükrü Micaz’ın sahne aldığı gecede katılımcılar gönüllerince eğlendiler.

Gece eğlence, sohbetler ve hatıra fotoğrafları çekimlerinden sonra sona erdi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı