Özel Elitpark Hastanesi

4.ULUSLARARASI HİTİT KOŞUSU’NA KAYITLAR BAŞLADI

Çorum Belediyesi tarafından organize edilen Uluslararası Hitit Koşusunun 4.sü 13 Mayıs 2018 tarihinde koşulacak. Koşular için kayıtlar www.hititkosulari.org adresi üzerinden alınmaya başlandı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Çorum’da sporun yaygınlaştırılması ve geniş kitlelere ulaştırılması için 2009 yılından beri spor alanında çok sayıda yatırım yaptıklarını söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Belediyesi olarak her türlü sporu desteklemek, yaygınlaştırmak, geliştirmek çabası gösterirken bir yandan da her yaştan Çorum halkının spor yapması için ortamlar hazırladıklarını vurguladı.

3 yıldan beri büyük bir titizlikle organize ettikleri ve bu yıl 4.’sünü gerçekleştirecekleri ödüllü Uluslararası Hitit Koşusu için hazırlık çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Başkan Külcü, “Bu yıl geçtiğimiz yıllara göre daha çok katılımlı bir yarış olacak. 50 ülkenin temsil edildiği Avrupa Atletizm Birliği iki yıldan beri Uluslararası Hitit Koşusunu yakından takip ediyordu. Uluslararası Hitit Koşumuz Avrupa Atletizm Birliği tarafından üç yıldızlı yarışlar kategorisine alınarak dünya çapında atletizm yarışma takviminde yerini aldı. Hitit Koşusu bu üç yıldız ile Avrupa’nın en prestijli yarışları arasına girmeyi başardı.” dedi.

 

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı