EHM Grup

4. DÖNEM PROJELERİ İMZALANDI

Exper Yaptır Yeni Banner

Çorum Belediyesi ve Hitit Üniversitesi tarafından bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen “Çorum İçin Bir Projem Var” desteği kapsamında protokol imzalandı.

Kentteki problemlerinin çözülmesi, belediye tarafından yürütülen hizmetlerin etkinliğinin, verimliliğinin ve kalitesinin artırılması, sosyal kültürel hayatın geliştirilmesi, kentin tarihi ve kültürel mirasının korunması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla Çorum Belediyesi ile Hitit Üniversitesi işbirliğinde 2014 yılında başlatılan ve bu yıl dördüncüsü yapılacak olan “Çorum İçin Bir Projem Var” uygulaması için imza töreni düzenlendi. Törende başvurulan 14 projeden kabul edilen 9 proje imzalandı. Çorum Belediyesi tarafından verilecek destek kapsamında 9 projeye 121 bin 380 TL’lik ödenek ayrılacak.

Çorum Belediyesi Turgut Özal İş Merkezi’nde gerçekleştirilen törene, Belediye Başkanı Zeki Gül, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam ile projeleri kabul edilen öğretim üyeleri katıldı.

Seyyare Güzellik Merkezi

İmza töreninde ilk konuşmayı yapan Hitit Üniversitesi Rektörü Reha Metin Alkan, “Üniversitemizdeki beyin gücünün üretime dönüştürülmesini hedefliyoruz” dedi.

“Çorum İçin Bir Projem Var” programı hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Zeki Gül ise, Bu yıl 14 projenin başvurduğunu bu projelerden 9’unun desteklenmeye uygun görüldüğünü ve desteklenecek projeler için 121 bin 380 TL’lik maddi yardım sağlayacaklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Zeki Gül ve Hitit Üniversitesi Rektörü Reha Metin Alkan, projelerin sözleşmesini imzaladı.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı