EHM Grup

“30 AĞUSTOS, BİR KURTULUŞ MÜCADELESİDİR”

Exper Yaptır Yeni Banner

CHP Çorum İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeni ile yayınladığı açıklamasında, “Tam bağımsızlığımızın sağlanarak ulus devletimizin temellerinin sağlamlaştırıldığı bu önemli gün, cumhuriyetimizin miladıdır” diye kaydetti.

30 Ağustos’un, laik, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihte eşi benzeri görülmemiş bir kurtuluş mücadelesinin eseri olduğunu ifade eden Tüfekçi, açıklamasını şöyle sürdürdü:

Seyyare Güzellik Merkezi

“Devletimizin temellerinin atıldığı 30 Ağustos 1922, ülkemizin içinden geçtiği bu zor günlere de ilham olmalı; bağımsızlığından ve karakterinden ödün vermeyen Türk Milleti, layık olduğu gibi Cumhuriyet değerleri ile aydınlık günlere yürümelidir. Mustafa Kemal Atatürk, bugün 96’ıncı yıldönümünü kutladığımız 30 Ağustos 1922’deki büyük zaferi; “Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur.

Dün olduğu gibi bugün de Cumhuriyetimize, birlik ve beraberliğimize saldıranlar bilmelidirler ki; 96 yıl önce nasıl büyük bir azim ve kararlılıkla mücadele ettiysek, bugün de aynı azim ve kararlılığa sahibiz. Ülkemizin aydınlık yarınlara taşınabilmesi ve devletimizin dünyadaki yerini güçlü bir şekilde alabilmesi için Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine bağlı kalınarak, demokrasi ve özgürlüklerin genişletilmesi kaçınılmaz tek yoldur. Ülkemizin siyasi çıkar çatışmalarına veya çekişmelere değil, kardeşliğe ve adalete ihtiyacı olduğu şüphesizdir. 30 Ağustos gibi büyük bir bağımsızlık destanı ve nice kahramanlık öyküleri yazan Büyük Türk Milleti’nin, Cumhuriyetimizin kurucu değerlerinin yılmaz savunucusu olacağına inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’mızın tüm kahramanlarını ve tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.”

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı