Özel Elitpark Hastanesi

“2002 YILINDAN 2018 YILINA KADAR 1,3 MİLYAR TL HİBE VERİLDİ”

AK Parti Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, kırsal kesimde yaşayan vatandaşlara yönelik 2002 yılından 2018 yılına kadar 1,3 milyar TL hibe verildiğini açıkladı.

Gerçekleştirilen açılış töreninde bir konuşma yapan AK Parti Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Yatırımları Destek Programı kapsamında kentte 18 projenin hibe almaya hak kazandığını iletti. 18 projeye 18 milyon TL hibe verileceğini dile getiren Ceylan,  “En son kırsal kalkınma desteklerinden Çorum’da 18 proje onaylandı. Çorum tarihinde ilk kez 18 proje teklif edildi ve onaylandı. Bu 18 projenin toplam maliyeti 18 milyon TL’dir. Şuanda Yakamoz Turşu’nun projesiyle birlikte 14 tanesi tamamlandı. Yüzde 50 hibe alınmış durumdadır. 2 tane projemiz de tamamlanmak üzere. Şuana kadar 15 milyon TL ödeme yapıldı. 2 proje de tamamlandığında 3 milyon TL daha Çorum yatırımcımıza destek olacak. Toplamda 18 milyon TL’lik destek vermiş olacağız. Bu devam edecek” diye konuştu.

Seyyare Güzellik Merkezi

Kırsal kesimde yaşayan vatandaşlara yönelik 2002 yılından 2018 yılına kadar 1,3 milyar TL hibe verildiğini açıklayan Ceylan, “Şuana kadar onaylanan projeler de hayata geçirildi. Her zaman çiftçinin ve Çorum sanayisinin yanında olduk 2002’den 2018 yılına kadar 16 yılda Çorum’da tarımla uğraşan kardeşlerimize, kırsalda yaşayan vatandaşlarımıza 1,3 milyar TL hibe verildi. Buna da devam edeceğiz. Bu paralar kolay elde edilmiyor” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Çorum’u tüm renkleriyle birlikte kalkındırmak için çalıştıklarını dile getiren Milletvekili Ceylan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu ülkede beraber yaşıyoruz. Bu ülkede her şeyimiz beraber. Bu ülkede gözyaşlarımız da beraber, sevincimiz de beraberdir. Biz her zaman birliktelik dedik. Çorum’u tüm renkleriyle kucaklayıp belirli bir yere çıkarmamız gerekiyor. Tüm katmanlarla yapmamız gerekiyor. Bunları yaparken de tüm tabana yayarak yapıyoruz. Tüm Çorum ile beraber kalkınalım diyoruz. Biz Çorum sevdalısıyız. Bizim derdimiz var, derdimiz Çorum’a hizmet etmektir. Muhalefetiyle, iktidarıyla birlik ve beraberlik içerisinde Çorum’da güzel işler yapacağız.”

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı