HLT Tente

200 DÖNÜM EKİN YANGINDA KÜL OLDU

Exper Yaptır

Çorum’da buğday ekili tarlada yangın çıktı. Birbirine bitişik çok sayıda tarlaya sıçrayan yangında 200 dönüm ekin yanarak kül oldu.

Olay Seydim Köyü, Karababa mevkiinde meydana geldi. İddiaya göre, Bahattin Uçak isimli vatandaş evinin bahçesinde çöpleri yakmak istedi. Bu sırada alevler önce bahçedeki otlara, ardından da evinin yanındaki buğday ekili tarlaya sıçradı. Bir anda büyüyen yangın çevredeki diğer tarlalara da sıçradı.

Yangını gören vatandaşlar itfaiye ekiplerine haber verdi. Yangının daha fazla büyümesini önleyen kritik hamleyi ise bölgede çalışma yapan greyder operatörü Sebahattin Kayabaşı yaptı. Greyderle yangın bölgesinin etrafını, ekinlerden ve kuru otlarda temizleyen greyder operatörü, alevlerin daha geniş alana yayılmasını önledi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri de yangını söndürerek kontrol altına aldı. Çıkan yangında 200 dönüm ekinin yandığı öğrenildi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Olay sonrasında Çorum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan ve Seydim Köyü Muhtarı Abdullah Sütçü de yanan tarlalarda incelemelerde bulundu.

Jandarma ekipleri de bölge inceleme yaparak, yangınla ilgili soruşturma başlattı.

Greyder operatörü Selahattin Kayabaşı’ya Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan ve Seydim Köyü muhtarı Abdullah Sütçü yangının söndürmesin de gösterdiği çaba için teşekkür ettiler.

Şantiye formeni Engin Tekin’in yol çalışmalarında kullanılan greyder ve arazöz makinalarının yangına müdahale etmesi için yetki verdi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı