Exper Yaptır

1907 FUTBOL OKULU GELECEĞİN YILDIZLARINI YETİŞTİRİYOR

Çorum 1907 Gençlik Spor Kulübü tarafından açılan Futbol Okulu eğitimlerine başladı.

Çorum Fenerbahçeliler Derneği içerisinden doğan ve 2010 yılında faaliyetlerine başlayan 1907 Gençlik Spor Kulübü yaz dönemi çalışmalarına başladı. Çocukların yaz tatilini iyi değerlendirmesi, futbola ilgisi olanların keşfedilmesi için geçmiş yıllarda uygulamaya koyduğu Yaz Futbol Okulu sportif faaliyetlerin yanı sıra çocukların sosyal gelişimlerine de büyük katkı sağlıyor.

Seyyare Güzellik Merkezi

1907 Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı ve Futbol Okulu Antrenörü Cumhur Sevinç, 2 Haziran-30 Eylül arasında devam edecek olan 61 günlük çalışma programına 78 öğrencinin katıldığını söyledi. Haftada 4 gün çalışma yapılan okulda, temel futbol eğitiminin yanı sıra çocuklara kilo kontrolü ve beslenme eğitimi de verildiğini ifade eden Sevinç, “Futbol okulumuz sadece sportif anlamda çocuklarımızı birşeyler vermiyor. Aynı zamanda çocuklarımızın sağlıklı beslenmeleri, disiplinli ve sorumluluk sahibi bireyler olarak yetiştirilmesi ile sosyal ve kültürel alanlarda da kendilerini geliştirmelerine imkan sağlıyor. İlerleyen süreçte çocukların kitap okuma alışkanlığını geliştirmek adına Çorum Fenerbahçeliler Derneği’nde oluşturulacak kütüphanede de çalışmalar yapacağız” diye konuştu.

Kulüp bünyesinde U11, U12, U13 ve U14 kategorilerinde bulunan takımların Çorum Amatör Futbol Liglerinde mücadele ettiğini anımsatan Sevinç, “Futbol okuluna gelen çocuklar da gerekli eğitimlerin ardından bu takımlarda futbolcu olarak mücadele edebiliyor. Takımlarda başarılı olan futbolcular da ilerleyen süreçlerde başka takımlara transfer olarak futbolcu olarak hayatlarını devam ettirme şansına sahip olabiliyor” dedi.

Sevinç, kulüp bünyesinde 8, antrenör olarak da 12 yıllık bir tecrübe ile futbol okulu düzenlediklerini vurgulayarak, Hitit Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Hızır Yeğen’in de yardımcı antrenör olarak görev aldığı futbol okuluna, belirli yaş gruplarına göre tüm çocukların kayıt yaptırabileceklerini söyledi. Sevinç, “Bundan sonra okulumuzda ve kulüp bünyesindeki takımlarımızda yetişen yetenekli çocukların geleceği adına için daha farklı çalışmalar yapılacak” ifadelerini kullandı.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı