EHM Grup

19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

Exper Yaptır Yeni Banner

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Çorum’da düzenlenen törenlerle kutlandı.

Hürriyet Meydanı’nda bir araya gelen öğrenci ve sporcular, Yunus Emre Parkı’ndaki Atatürk anıtına yürüdü. Burada Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer tarafından anıta çelenk sunuldu.

Anıttaki tören, siyasi parti ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin çelenklerini bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Atatürk Spor Salonu’nda devam eden programda öğrenciler şiirler okudu; halk oyunları, jimnastik ve mehter takımı gösterileri sunuldu. Törende spor faaliyetlerinde dereceye giren öğrencilere ödülleri de verildi.

Törende konuşan Eğer, tüm gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı. Milli Mücadele’nin 19 Mayıs günü başladığını hatırlatan Eğer, “Bugün Türkiye’de gençlerin ne kadar önemli olduğunu, istihdamlarını, eğitimlerini, spor alanlarında ne kadar önem taşıdığını hep birlikte müşahede ediyoruz.” dedi.

Törene Vali Necmeddin Kılıç, Garnizon Komutanı Albay Çetin Öcal, Belediye Başkanı Zeki Gül, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı