HLT Tente

13 AKADEMİSYEN ORTAK RESİM SERGİSİ AÇTI

Exper Yaptır

19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğretim üyelerinin karma resim sergisi, Çorum’da sanatseverlerle buluştu.

Çorum Belediyesi Sanat Galerisinde açılan sergiye ilişkin gazetecilere açıklama yapan Bölüm Başkanı Prof. Dr. Çağatay İnam Karahan, bölüm akademisyenleriyle birlikte her yıl farklı illerde karma sergiler düzenlediklerini söyledi. Bu sergileri geleneksel hale getirdiklerini ifade eden Karahan, 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk karma sergisini Çorum’da açtıklarını kaydetti.

Seyyare Güzellik Merkezi

Serginin, 13 öğretim görevlisinin farklı tekniklerle hazırladığı 51 eserden oluştuğunu anlatan Karahan, “Sanatseverler için resim, seramik, grafik tasarım, fotoğraf ve heykelcilik eserlerinden oluşan karma bir sergi hazırladık. Sergimizin açılışına katılan tüm sanatseverlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Karahan, Çorum’un oldukça güzel bir sanat galerisine sahip olduğunu belirterek, “Çorum halkının bu konuda çok şanslı olduğunu düşünüyoruz. Buradaki sanat galerisinin diğer illere de örnek olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Sergi, 20 Eylül’e kadar açık kalacak.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı