HLT Tente

126 ACEMİ ASKER TÖRENLE YEMİN ETTİ

Exper Yaptır

Çorum’da temel eğitimlerini tamamlayan 126 acemi asker törenle yemin etti.

Çorum İl Jandarma Komutanlığı bahçesindeki tören, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Temel eğitimlerini tamamlayan 370. kısa dönem 126 jandarma er, Türk bayrağı ve silahların bulunduğu masalara ve arkadaşlarına sarılarak yemin etti.

Ardından birliğe ilk katılan askerler ile eğitimlerinde başarılı olan askerlere çeşitli ödüller verildi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Vali Necmeddin Kılıç, törende yaptığı konuşmada, Türk milletinin askerliğe verdiği öneme değinerek, “Sultan Aslparslanların, Kılıçarslanların, Gazi Mustafa Kemallerin evlatları yiğit ordumuz ayakta durunca hür olmak elbetteki bizim için bir haktır, bizim için bir sonuçtur.” ifadesini kullandı.

İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ ise vatani görevlerini yapmak için yurdun çeşitli yerlerinden gelen gençlerin kışlada ilk günden itibaren birbirleriyle bütünleştiklerini söyledi.

Konuşmaların ardından askerlerin görev yerlerinin belirlenmesi için kura çekimi yapıldı. Bazı askerlerin kurası, aileleri ve çocukları tarafından çekildi.

Tören geçişinin ardından askerler, aileleriyle bir araya gelerek hasret giderdi. Bazı asker yakınlarının gözyaşlarını tutamadıkları gözlendi.

Törene Belediye Başkanı Zeki Gül, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Garnizon Komutanı Albay Çetin Öcal, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül ile askeri yetkililer katıldı.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı