HLT Tente

100 YATAKLI YAŞLI BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ TAMAMLANIYOR

Exper Yaptır

AK Parti Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Gülabibey Mahallesinde yapılan Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin önümüzdeki yıl tamamlanacağını açıkladı.

Atıl Üzelgün Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenleyen Milletvekili Ceylan, burada yaşlılara yönelik Çorum’da yapılan hizmetlerden bahsetti.

Gülabibey Mahallesi’nde Bağcılar 61 ve 71. Sokak’ta 12 milyon TL bedelle yapımına başlanan Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin önümüzdeki yıl tamamlanacağını dile getiren Ceylan, “Gülabibey Mahallesi’nde geçtiğimiz yıl inşaatı başlayan, 12 milyon TL maliyetli ve seneye açacağımız 100 yataklı, 5 yıldızlı otel konforundaki misafirhanemizin yapımı devam ediyor.  Yaşlılarımıza böylelikle yine hizmet vereceğiz” diye konuştu.

Çorum’da 132 yaşlının huzurevlerinde misafir edildiğini kaydeden Ceylan, “Çorum’da 132 yaşlımızı misafir ediyoruz ve misafir olmak için bekleyen 42 tane vatandaşımız var. Orası da hizmete geçtiğinde artık Çorum’da veya diğer illerde yer bulamayan amcalarımızı, teyzelerimizi ağırlayacağız” diye konuştu.

Yaşlılara yönelik bakım hizmetlerini ve ödeneklerini anlatan Ceylan, şöyle dedi:

Seyyare Güzellik Merkezi

“Özel Bakım Merkezlerimizde yıllık 8 milyon TL ödenek ayrıldı. Özel bakıma muhtaç kardeşlerimize ciddi bir kaynak ayırdık.

Koruyucu aile hizmetlerimiz devam ediyor. Belirli dönemlerde çocuklarımızı teslim ettiğimiz, belirli dönemlerde kimsesiz çocuklarımızı ailelere emanet ettiğimiz bir sistem. Onlara da bu yıl içinde 1,4 milyon TL ödenek ayırdık.

Sosyal ve ekonomik desteklerimiz sürüyor. Bu da annesi, babası ayrılmış evlatlarımızı alıyoruz ve onlara bu süre zarfında koruyuculuk yapıyoruz. Devletin bünyesinde onların her türlü ihtiyacına karşılık veriyoruz. Buna bu yıl 10 milyon TL ödenek ayırdık.

Evde bakım hizmetlerini de sürdürüyoruz. Yaşlılarımıza burada bakıyoruz ama evde bakım yaptığımız yaşlılarımız var. Onlara ayırdığımız ödenek de 55 milyon TL’lik harcama yaptık 2018 yılında.

Osmancık ilçemizde yapımına başlanan 100 kişilik bir huzurevi var. Bunu da seneye bitireceğiz. Alacak ve Osmancıkta da il müdürlüğümüze bağlı ilçe müdürlükleri açacağız. Yerinde de o bölgelere hizmet vereceğiz.”

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı